Sala zabaw dla dzieci

ZAPRASZAMY CODZIENNIE W GODZINACH 11.00 - 19.00

 ACTIVE ENGLISH

Mam na imię Karolina Randall i uczę języka angielskiego dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Prowadzę zajęcia w Chrześcijańskim Przedszkolu Samuel a także udzielam korepetycji.

Od dwóch lat mieszkam z moją rodziną w Polsce, ale wcześniejsze 11 lat spędziłam w Australii gdzie uczyłam się oraz pracowałam z dziećmi. Australia na długi czas stała się moim domem, tam również poznałam mojego australijskiego męża i urodziłam dwoje cudownych dzieci.

Jestem absolwentką Wydziału Humanistycznego w Szczecinie. Teraz jestem w trakcie uzupełniania kwalifikacji o Kurs kwalifikacyjn

Dzieci kochają moje zajęcia bo:

Są atrakcyjne, wykorzystuję w nich podejście multisensoryczne

Korzystam z wielu atrakcyjnych materiałów graficznych (kart obrazkowych, plakatów, zdjęć, gier planszowych)

Śpiewamy, rymujemy, wykorzystujemy zabawy ruchowe oparte o założenia metody TPR ( Total Physical Response – metoda reagowania całym ciałem)

Organizuję zajęcia z wykorzystaniem różnych materiałów: ryżu, mąki, kaszy, papierowych kuleczek, wody, masy solnej. Moje dzieci rysują w piasku, wyklejają, odciskają, malują.

Na moich zajęcia wykorzystujemy materiały multisensoryczne (aby pobudzic wszystkie zmysły uczniów)

Dlaczego kocham pracę z dziećmi?

bo prowadzenie zajęć daje mi mnóstwo satysfakcji

bo dzieci chłoną wiedzę spontanicznie, często przyswajając więcej niż się spodziewam

bo czuję, że jest to moje powołanie

Co mówią o mnie rodzice?

Dzięki codziennym zajęciom języka angielskiego prowadzonym przez „ciocię Karolinę” w naszym 3,5 letnim synu rozbudziła się prawdziwa pasja do poznawania nowych słów. Do zajęć z języka obcego w tym wieku podchodziliśmy z dużą rezerwą i brakiem oczekiwań wobec dziecka. Efekty zajęć z „ciocią Karoliną” całkowicie nas zaskoczyły i sprawiły, że zmieniliśmy zdanie. Nauka w tym wieku może mieć sens i być doskonałą formą zabawy! Jednocześnie zajęcia uświadomiły nam, że nasze

dziecko to lubi i warto to wykorzystać”

Natasza Bułhak, mama Stefcia

Lila zawsze reaguje bardzo entuzjastycznie słysząc o angielskim Pani Kartoliny. Dzięki niej lubi angielski i chwali się nowo poznanymi zwrotami".

Dawid Gutowski, tata Lilii

Co mówią o mnie nauczyciele?

Pani Karolina uczy języka angielskiego w mojej grupie 5 latków w Chrześcijańskim Przedszkolu Samuel od września 2021r. Z relacji rodziców dzieci wiem, że dzieci w domu mówią mnóstwo słów w języku angielskim, śpiewają piosenki w tym języku,

my ciągle słyszymy język angielski z ich ust”.

To zasługa świetnych metodycznie poprowadzonych zajęć. Ilość i jakość pomocy z których korzysta pani Karolina robi ogromne wrażenie. Dzieci grają w kilka gier/zabaw wprowadzających i utrwalających materiał. Jest przy tym wiele śmiechu i ekscytacji. Ja sama wspierając dzieci w tych zajęciach, świetnie się bawię”

Ania Dąbrowska, wychowawca w grupie 5-latków

Czas trwania - maluchy do 3 lat - 30 minut/35 zł, dzieci 3 - 6 lat 40 min/40 zł

MAŁE PRZEDSZKOLE
Będziemy wspólnie poznawać przedszkolne życie????????
????Zaprosimy Was do zabaw muzycznych i plastycznych, na zajęciach pojawią się elementy dziecięcej matematyki i glottodydaktyki. Będziemy tańczyć, śpiewać, malować i brudzić się od stóp aż po czubek głowy, a także zjemy wspólnie posiłek.
????Poznamy trudne zasady rządzące grupą, nawiążemy pierwsze przyjaźnie (mamy na swoim koncie nawet jedną pierwszą miłość :)) i relację z dorosłym-nauczycielem prowadzącym zajęcia
????W trakcie zajęć dzieci zdobędą umiejętności społeczne, które ułatwią im start w przedszkolne życie, a także rozbudzą ciekawość otaczającym światem.
Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Dbamy o to, żeby dzieci na zajęciach czuły się bezpiecznie. Tylko w takiej atmosferze najmłodsi mogą zdobywać kolejne umiejętności. To dzieci decydują czy i na ile chcą się oddalić od swoich opiekunów???? Czas trwania 90 min/50 zł
 

LOGORYTMIKA to rytm, ruch, słowo i dźwięk.

Celem zajęć jest prowokowanie dzieci do mówienia poprzez zabawę. Łącząc śpiew z ruchem, zachęcamy dzieci do kołysania, klaskania i maszerowania. Nazywamy emocje, naśladujemy odgłosy zwierząt i otoczenia. Zajęcia muzyczne dla dzieci od 0 do 100 lat. Czas trwania45 min/40 zł

GORDONKI                                                                                                                                                

Dzieci osłuchują się z różnymi tonalnościami i rytmami, różnorodnym metrum, głównie za pośrednictwem głosu ludzkiego, a także różnych instrumentów, takich jak skrzypce, altówka czy też pianino, kalimba i okaryna. Dzieci na początku z ciekawością i uwagą obserwują instruktora, po jakimś czasie, oswojone, zaczynają odpowiadać na śpiewane dźwięki, reagują też spontanicznie ruchem na muzykę. W grupie gordonowskiej instruktor wprowadza metrum i tonalności zarówno werbalnie jak i poprzez ruch, co jest bardzo istotne, ponieważ świetnie kształtuje poczucie rytmu u dzieci. Wszystkie te aktywności i muzyczne „zabiegi” mają pozytywny wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka.

Ogromną radością jest patrzeć jak Maluchy się rozwijają, jak po jakimś czasie zaczynają wchodzić w dialog z instruktorem, odbierać ruch i dźwięki. Kontakt z muzyką jest niezwykle istotny, a dzięki zajęciom opartym na teorii Gordona dzieci uczą się języka muzycznego tak jak języka ojczystego- początkowo osłuchując się z nim, budując w ten sposób pierwszy muzyczny słownik.
Dzieci stają się małymi kompozytorami. Bardzo istotny jest rozwój wyobraźni. Na naszych zajęciach dzieci wyrażaj się spontanicznie poprzez taniec, słuchając muzyki poważnej, jazzowej; ponadto, słuchając muzyki, malują w myślach obrazy, skojarzenia, które także przelewają na papier.
W naszej praktyce rozwój wyobraźni i kreatywności zajmuje szczególne miejsce, a wszystko to w duchu dobrej zabawy.

SENSOPLASTYKA ((0 - 3 lata)

Zajęcia zabawowe pełne wrażeń zmysłowych… Wykorzystujemy różne faktury, materiały, produkty spożywcze, masy plastyczne oraz zapachy. Sensoplastyka to zajęcia ogólnorozwojowe, podczas których stymulowane są wszystkie zmysły dzieci, a ich głównym celem jest wsparcie rozwoju dziecka. Scenariusze do zajęć są oparte na zasadach Montessori, integracji i współdziałania. Dzieci uwalniają swoją kreatywność, twórczą energię i naturalną ekspresję. Maluchy tworzą przestrzeń wg własnej koncepcji, bezkarnie się brudzą i nawiązują interakcję z innymi uczestnikami zabawy. Dzieci poznają świat kolorów, smaków, nowych faktur, zapachów czy dźwięków. Wspólnie uczymy się zasad segregacji, przeciwieństw, kontrastów i różnych praw fizyki i chemii. Podczas zajęć wplatane są też elementy terapii ręki i logopedii; dbamy o ogólny rozwój fizyczny i ćwiczymy koordynację ruchową. Do zajęć wykorzystywane są wyłącznie artykuły spożywcze oraz dodatkowo sprzęty użytku codziennego oraz specjalistyczny sprzęt do zajęć sensorycznych. Dzieci zdobywają umiejętności społeczne tj. współdziałanie, dzielenie się, integrują się razem. Rozwijają się sensorycznie, pobudzają zmysły, ćwiczą koordynację ruchową, ćwiczą sprawność rąk i nóg. Poznają zasady segregacji, prawa fizyki i chemii, uczą się rozpoznawać smaki, kolory, zapachy, konsystencje i inne. Czas trwania 45 min/50 zł

 


MUZYKOWANIE PO HISZPAŃSKU
Zajęcia umuzykalniające dla Maluszków, powstały w oparciu o założenia teorii Edwina Eliasa Gordona, Rudolpha Labana oraz Carla Orffa.

Celem naszych spotkań jest przede wszystkim umuzykalnienie dzieci, poprzez ośpiewywanie różnych skal muzycznych, zapoznanie dzieci z metrum parzystym, nieparzystym, różnymi metrycznymi podziałami za pośrednictwem instrumentów oraz głosu ludzkiego, zapoznanie z całą paletą różnorodności, jakie oferuje muzyka.

Podczas zajęć Dzieci będą miały okazję pobawić się przy dźwięku skrzypiec, kalimby, pograć na różnych instrumentach perkusyjnych.

Dzieci będą poznawać język muzyki w sposób naturalny, tak jak poznaje się język ojczysty, poprzez immersję, tj ,,zanurzenie’’ w muzycznym języku.

Dodatkowo podczas naszych spotkań będziemy osłuchiwać się z melodią i słowami języka hiszpańskiego, bowiem ,,śpiewanki” czy ,,rytmiczanki” – rytmizowane krótkie wierszyki – będą wykonywane w tym właśnie języku.

Muzyczno- językowym zabawom prócz instrumentów towarzyszą pomoce w postaci kolorowych chust, szarf, piłeczek, pacynek, autorskich obrazków, które są nazywane i opisywane w języku hiszpańskim.

Zabawy mają pozytywny wpływ na rozwój psychofizyczny Maluszka, rozwijają poczucie rytmu, słuch wysokościowy, zdolności motoryczne Dziecka.

Każde spotkanie to muzyczne historie, które rozgrywają się w górach, lesie, na pustyni czy w amazońskiej dżungli, gdzie będą przenosić nas dźwięki i wyobraźnia.

NAUKA GRY W SZACHY

Szachy – niegdyś gra królów, dziś królowa gier!

Zajęcia prowadzone przez instruktora Martę Bąk. Marta ma 10-letnie doświadczenie w uczeniu tej królewskiej gry. Obecnie posiada III kategorię szachową oraz pracuje nad podwyższeniem kategorii. Czego dzieci nauczą się podczas zajęć szachowych?

  • Podstawy gry
  • Zasad gry fair play
  • Strategicznego myślenia
  • Logicznego myślenia – ważnego w przedmiotach ścisłych
  • Myślenia przestrzennego
  • A ponadto szachy poprawiają pamięć.

… a to wszystko za pomocą gry i zabawy.

ZAJĘCIA KONSTRUKTORSKIE
Podczas zajęć dzieci budują roboty zgodnie z przygotowanymi przez
nas instrukcjami oraz korzystają z LEGO Power Functions®. Dzięki temu nasze
modele „ożywają”, ale nie wymagają zaprogramowania. Dzieci uczą się podczas
zajęć podstawowych mechanizmów, takich jak przekładnie. Zajęcia te są idealne
dla dzieci, które już potrafią budować z LEGO®, ale również dla dzieci, które
taką przygodę dopiero mają przed sobą! Poziom trudności naszych autorskich
instrukcji wzrasta z lekcji na lekcję.

Do kogo kierujemy nasze zajęcia?
Do wszystkich dzieci w wieku 4-6 lat, dziewczynek oraz chłopców! Dzieci przychodząc na zajęcia nie muszą posiadać żadnej wiedzy, ani doświadczenia w budowaniu z klocków LEGO®.

Forma zajęć
Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 8 osobowych, każde dziecko pracuje przy własnym zestawie klocków oraz silników Power Functions. Zajęcia prowadzone są przez instruktora z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.
MINECRAFT

Zajęcia te stanowią wspaniały wstęp do świata programowania dla dzieci, które nigdy nie miały z tym styczności. Uczymy się tutaj nie tylko podstawowej wiedzy o programowaniu, ale również rozwijamy wiedzę z innych przedmiotów szkolnych, jak matematyka. Podczas zajęć na dzieci czekają specjalnie przygotowane przez naszych instruktorów mapy, gdzie znajdą wiele zadań do wykonania. Po ukończeniu zadań dzieci dostają dostęp do wspólnego serwera, gdzie mogą połączyć się z uczestnikami grupy i spędzić ostatnie 10 minut zajęć na kreatywnej zabawie wspólnie z kolegami.

Do kogo kierujemy nasze zajęcia?
Zajęcia te zostały stworzone z myślą o dzieciach od 6 lat. Przychodząc na nasze zajęcia nie trzeba mieć żadnej wiedzy, ani umiejętności – wszystkiego uczymy się od początku. Zapraszamy na zajęcia zarówno chłopców, jak i dziewczynki.

Forma zajęć
Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 8 osobowych. Podczas zajęć każde dziecko ma osobne stanowisko składające się z laptopa oraz myszki.
Podczas zajęć dzieci pracują w parach dzięki czemu uczą się współpracy i komunikacji oraz mają okazję do wspólnego rozwiązywania napotkanych problemów. Na każdej lekcji dzieci dostają model robota do zbudowania, którego wykonują zgodnie z przygotowanymi przez nas instrukcjami. Następnie uczymy się jak zaprogramować robota tak by wykonywał określone przez instruktora zadania. Każdą lekcję rozpoczynamy od solidnej powtórki i powtórzenia nauczonych się dotychczas zagadnień związanych z programowaniem.

Dzięki wykorzystaniu klocków Lego podczas zajęć, dzieci oprócz rozwijania zdolności programistycznych, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą i myślenie przestrzenne.

Do kogo kierujemy nasze zajęcia?
Zajęcia te zostały stworzone z myślą o dzieciach od 6 lat. Przychodząc na nasze zajęcia nie trzeba mieć żadnej wiedzy, ani umiejętności – wszystkiego uczymy się od początku. Zapraszamy na zajęcia zarówno chłopców, jak i dziewczynki.

Forma zajęć
Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 10 osobowych. Dzieci podzielone są na 2-osobowe zespoły, a każda para pracuje na jednym zestawie Lego Education WeDo 2.0 oraz jednym tablecie. Zajęcia prowadzone są przez instruktora.

SZYCIE
Są to zajęcia łączące spotkania artystyczne i rękodzielnicze. Rozwijają nie tylko umiejętności manualne, ale również myślenie logiczne oraz przestrzenne.

Dzieci na zajęciach realizują swoje projekty, które dają im ogrom satysfakcji. Zaczynamy od postaw – uczymy się obsługi maszyny, szyjemy akcesoria oraz szyciowe zabawaki.. Aż dojdziemy do maszynowej wprawy i siadamy do szycia części garderoby oraz tekstyliów domowych.
W czasie kursu dzieci uczą się nie tylko samej obsługi maszyny oraz szycia, ale również rodzajów ściegów i tkanin. Nie obce będzie nam fastrygowanie, szycie ręczne oraz przyszycie guzika.
W czasie każdego kursu zapewniamy:

  • Niezbędne materiały i tkaniny
  • Wszystkie potrzebne akcesoria i dodatki krawieckie
  • Odpowiednio wyposażone stanowiska maszynowe
  • Kameralne grupy

WSTĘP DO SZYCIA (7-10 lat) 80 zł.

MODA NA SZYCIE (12-15 lat) 80 zł.

CERAMIKA (7 - 10 lat)- niespotykana przygoda z gliną i najlepsza zabawa!

Program kursu obejmuje :
– naukę modelowania w glinie (plaster, bryła, wałeczki, kula,)
– metody jej przetwarzania i obróbki
– techniki zdobienia i szkliwienia
– praca z formami gipsowymi
– nadawanie koloru pracy: angoby i szkliwa.
– szkliwienie pędzlem, przecieranie
– wykonanie własnych stempli
– wykonanie elementów do biżuterii
– wykonie naczyń, talerzy, ozdób , dekoracji, kafli i stempli według własnego projektu

Zapewniamy;
– glinę i narzędzia do pracy przy tworzeniu ceramiki
– rozwój umiejętności manualnych i przestrzennych
– wsparcie instruktora w doborze technik 
– wspaniałą atmosferę

Koszt - 45 zł.

MAŁY KUCHARZ (7 - 10 lat)

Przyrządzanie potraw może być świetną nauką, ale również przyjemnością i zabawą. Każdy warsztat dla dzieci jest pełen niespodzianek i nowych smaków. Podczas podróży kulinarnej poznają rodzime oraz egzotyczne smakołyki i potrawy. Dzieci mają okazje własnoręcznie przyrządzić potrawy, a później je zdegustować. Poznajemy tajniki kuchni oraz zasady dobrych obyczajów przy stole. W planie zajęć uwzględnione zostały również zagadnienia z zakresu higieny, organizacji pracy w kuchni, zdrowego odżywiania i odpowiedniej diety.

Koszt - 70 zł.

Radosne Urwisy
M.Kajki 69 Warszawa/Anin
tel. 508 979 242

 

????Zapraszamy.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na zajęcia obowiązują zapisy.