Sala zabaw dla dzieci

WRÓCILIŚMY :) ZAPRASZAMY CODZIENNIE W GODZ. 11.00 - 19.00. PÓŁKOLONIE LETNIE - NA SPORTOWO, KREATYWNIE I Z PRZYGODĄ! INFORMACJE i ZAPISY TEL. 500 200 966

 

MAŁE PRZEDSZKOLE
Będziemy wspólnie poznawać przedszkolne życie👧👦
👉Zaprosimy Was do zabaw muzycznych i plastycznych, na zajęciach pojawią się elementy dziecięcej matematyki i glottodydaktyki. Będziemy tańczyć, śpiewać, malować i brudzić się od stóp aż po czubek głowy, a także zjemy wspólnie posiłek.
👉Poznamy trudne zasady rządzące grupą, nawiążemy pierwsze przyjaźnie (mamy na swoim koncie nawet jedną pierwszą miłość :)) i relację z dorosłym-nauczycielem prowadzącym zajęcia
👉W trakcie zajęć dzieci zdobędą umiejętności społeczne, które ułatwią im start w przedszkolne życie, a także rozbudzą ciekawość otaczającym światem.
Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Dbamy o to, żeby dzieci na zajęciach czuły się bezpiecznie. Tylko w takiej atmosferze najmłodsi mogą zdobywać kolejne umiejętności. To dzieci decydują czy i na ile chcą się oddalić od swoich opiekunów🥰 Koszt - 40 zł.

GORDONKI                                                                                                                                                 Dzieci osłuchują się z różnymi tonalnościami i rytmami, różnorodnym metrum, głównie za pośrednictwem głosu ludzkiego, a także różnych instrumentów, takich jak skrzypce, altówka czy też pianino, kalimba i okaryna. Dzieci na początku z ciekawością i uwagą obserwują instruktora, po jakimś czasie, oswojone, zaczynają odpowiadać na śpiewane dźwięki, reagują też spontanicznie ruchem na muzykę. W grupie gordonowskiej instruktor wprowadza metrum i tonalności zarówno werbalnie jak i poprzez ruch, co jest bardzo istotne, ponieważ świetnie kształtuje poczucie rytmu u dzieci. Wszystkie te aktywności i muzyczne „zabiegi” mają pozytywny wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka.

Ogromną radością jest patrzeć jak Maluchy się rozwijają, jak po jakimś czasie zaczynają wchodzić w dialog z instruktorem, odbierać ruch i dźwięki. Kontakt z muzyką jest niezwykle istotny, a dzięki zajęciom opartym na teorii Gordona dzieci uczą się języka muzycznego tak jak języka ojczystego- początkowo osłuchując się z nim, budując w ten sposób pierwszy muzyczny słownik.
Dzieci stają się małymi kompozytorami. Bardzo istotny jest rozwój wyobraźni. Na naszych zajęciach dzieci wyrażaj się spontanicznie poprzez taniec, słuchając muzyki poważnej, jazzowej; ponadto, słuchając muzyki, malują w myślach obrazy, skojarzenia, które także przelewają na papier.
W naszej praktyce rozwój wyobraźni i kreatywności zajmuje szczególne miejsce, a wszystko to w duchu dobrej zabawy. Koszt - 45 zł


MUZYKOWANIE PO HISZPAŃSKU
Zajęcia umuzykalniające dla Maluszków, powstały w oparciu o założenia teorii Edwina Eliasa Gordona, Rudolpha Labana oraz Carla Orffa.

Celem naszych spotkań jest przede wszystkim umuzykalnienie dzieci, poprzez ośpiewywanie różnych skal muzycznych, zapoznanie dzieci z metrum parzystym, nieparzystym, różnymi metrycznymi podziałami za pośrednictwem instrumentów oraz głosu ludzkiego, zapoznanie z całą paletą różnorodności, jakie oferuje muzyka.

Podczas zajęć Dzieci będą miały okazję pobawić się przy dźwięku skrzypiec, kalimby, pograć na różnych instrumentach perkusyjnych.

Dzieci będą poznawać język muzyki w sposób naturalny, tak jak poznaje się język ojczysty, poprzez immersję, tj ,,zanurzenie’’ w muzycznym języku.

Dodatkowo podczas naszych spotkań będziemy osłuchiwać się z melodią i słowami języka hiszpańskiego, bowiem ,,śpiewanki” czy ,,rytmiczanki” – rytmizowane krótkie wierszyki – będą wykonywane w tym właśnie języku.

Muzyczno- językowym zabawom prócz instrumentów towarzyszą pomoce w postaci kolorowych chust, szarf, piłeczek, pacynek, autorskich obrazków, które są nazywane i opisywane w języku hiszpańskim.

Zabawy mają pozytywny wpływ na rozwój psychofizyczny Maluszka, rozwijają poczucie rytmu, słuch wysokościowy, zdolności motoryczne Dziecka.

Każde spotkanie to muzyczne historie, które rozgrywają się w górach, lesie, na pustyni czy w amazońskiej dżungli, gdzie będą przenosić nas dźwięki i wyobraźnia. Koszt 45 zł.

ZAJĘCIA KONSTRUKTORSKIE
Podczas zajęć dzieci budują roboty zgodnie z przygotowanymi przez
nas instrukcjami oraz korzystają z LEGO Power Functions®. Dzięki temu nasze
modele „ożywają”, ale nie wymagają zaprogramowania. Dzieci uczą się podczas
zajęć podstawowych mechanizmów, takich jak przekładnie. Zajęcia te są idealne
dla dzieci, które już potrafią budować z LEGO®, ale również dla dzieci, które
taką przygodę dopiero mają przed sobą! Poziom trudności naszych autorskich
instrukcji wzrasta z lekcji na lekcję.

Do kogo kierujemy nasze zajęcia?
Do wszystkich dzieci w wieku 4-6 lat, dziewczynek oraz chłopców! Dzieci przychodząc na zajęcia nie muszą posiadać żadnej wiedzy, ani doświadczenia w budowaniu z klocków LEGO®.

Forma zajęć
Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 8 osobowych, każde dziecko pracuje przy własnym zestawie klocków oraz silników Power Functions. Zajęcia prowadzone są przez instruktora z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Koszt 49 zł.

MINECRAFT

Zajęcia te stanowią wspaniały wstęp do świata programowania dla dzieci, które nigdy nie miały z tym styczności. Uczymy się tutaj nie tylko podstawowej wiedzy o programowaniu, ale również rozwijamy wiedzę z innych przedmiotów szkolnych, jak matematyka. Podczas zajęć na dzieci czekają specjalnie przygotowane przez naszych instruktorów mapy, gdzie znajdą wiele zadań do wykonania. Po ukończeniu zadań dzieci dostają dostęp do wspólnego serwera, gdzie mogą połączyć się z uczestnikami grupy i spędzić ostatnie 10 minut zajęć na kreatywnej zabawie wspólnie z kolegami.

Do kogo kierujemy nasze zajęcia?
Zajęcia te zostały stworzone z myślą o dzieciach od 6 lat. Przychodząc na nasze zajęcia nie trzeba mieć żadnej wiedzy, ani umiejętności – wszystkiego uczymy się od początku. Zapraszamy na zajęcia zarówno chłopców, jak i dziewczynki.

Forma zajęć
Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 8 osobowych. Podczas zajęć każde dziecko ma osobne stanowisko składające się z laptopa oraz myszki. Koszt - 55 zł.

ROBOTYKA
Podczas zajęć dzieci pracują w parach dzięki czemu uczą się współpracy i komunikacji oraz mają okazję do wspólnego rozwiązywania napotkanych problemów. Na każdej lekcji dzieci dostają model robota do zbudowania, którego wykonują zgodnie z przygotowanymi przez nas instrukcjami. Następnie uczymy się jak zaprogramować robota tak by wykonywał określone przez instruktora zadania. Każdą lekcję rozpoczynamy od solidnej powtórki i powtórzenia nauczonych się dotychczas zagadnień związanych z programowaniem.

Dzięki wykorzystaniu klocków Lego podczas zajęć, dzieci oprócz rozwijania zdolności programistycznych, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą i myślenie przestrzenne.

Do kogo kierujemy nasze zajęcia?
Zajęcia te zostały stworzone z myślą o dzieciach od 6 lat. Przychodząc na nasze zajęcia nie trzeba mieć żadnej wiedzy, ani umiejętności – wszystkiego uczymy się od początku. Zapraszamy na zajęcia zarówno chłopców, jak i dziewczynki.

Forma zajęć
Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 10 osobowych. Dzieci podzielone są na 2-osobowe zespoły, a każda para pracuje na jednym zestawie Lego Education WeDo 2.0 oraz jednym tablecie. Zajęcia prowadzone są przez instruktora.Koszt -59 zł

SZYCIE
Są to zajęcia łączące spotkania artystyczne i rękodzielnicze. Rozwijają nie tylko umiejętności manualne, ale również myślenie logiczne oraz przestrzenne.

Dzieci na zajęciach realizują swoje projekty, które dają im ogrom satysfakcji. Zaczynamy od postaw – uczymy się obsługi maszyny, szyjemy akcesoria oraz szyciowe zabawaki.. Aż dojdziemy do maszynowej wprawy i siadamy do szycia części garderoby oraz tekstyliów domowych.
W czasie kursu dzieci uczą się nie tylko samej obsługi maszyny oraz szycia, ale również rodzajów ściegów i tkanin. Nie obce będzie nam fastrygowanie, szycie ręczne oraz przyszycie guzika.
W czasie każdego kursu zapewniamy:

  • Niezbędne materiały i tkaniny
  • Wszystkie potrzebne akcesoria i dodatki krawieckie
  • Odpowiednio wyposażone stanowiska maszynowe
  • Kameralne grupy

Koszt - 65 zł (90 min.)

Radosne Urwisy
M.Kajki 69 Warszawa/Anin
tel. 508 979 242

 

🥰Zapraszamy.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na zajęcia obowiązują zapisy.